20.01.2017

Обласний семінар-практикум «Упровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів»

18-19 січня у м.Суми в приміщенні СумДУ відбувся обласний семінар-практикум «Упровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів» з використання хмарних сервісів Office365 для вчителів та заступників директорів м. Суми та Сумської області. На тренінгах працювала команда тренерів-вчителі шкіл м. Шостка (Пата О.І., Слуцька І.А.) та Конотоп (Артюх Ю.В., Максимова О.М. ), які є учасниками Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті», керівником якого є доктор педагогічних наук Литвинова Світлана Григорівна, зав. відділу технологій відкритого навчального середовища ІІТЗН НАПН. У навчанні взяли участь понад 150 осіб.
Я була тренером 18 січня, в моїй групі (ауд. 225) були 12 вчителі в з шкіл Конотопу, Краснопілля, Кролевця, Недригайлова, Ромнів та Шостки, також з Голубівської та Червонослобідської шкіл та з Березівського та Слоутського НВК.
Учасники познайомились з блогом Світлани Григорівни «Хмаро орієнтовані технології в сучасній освіті», отримали аканти та увійшли в хмару навчального закладу. Пройшли вхідні анкетування.
Познайомились зі створенням групи, додаванням учасників до групи, надсиланням повідомлень учасникам групи, роботу з календарем. Познайомились з можливістю створювати та розміщувати документи для групи.
Учасники спільно працювали з текстовим документом. Познайомились та закріпили знання про написання сінквейну. Ось такі чудові роботи: про хмару та знання.
Полятикіна Ольга
Марченко Світлана
Чехунова Любов
Хмара
нова, цікава,
вчить, об'єднує, допомагає
виконати спільну справу разом
інноватика
Знання
важливі, нові,
вчуся, помиляюся, не зупиняюся
 знаходжуся у стані екстазу
щастя  
Знання
міцні, важливі, отримувати, передавати, використовувати
 знання велика сила сучасності
 задоволення

Наступним нашим кроком було створення спільної презентації, в якій кожен учасник написав три слова, що асоціюються в нього зі словом тренінг та додав малюнок.
Створену презентацію, учасники завантажили на ПК, а потім перетворили за допомогою Sway (програма для створення інтерактивних розповідей і доповідей для роботи, навчання та домашніх справ) в інтерактивну. Ми лише додали свою презентацію, а решту зробив Sway. У кожного учасника вийшла свою цікава інтерактивна доповідь. Один з прикладів.
Також учасники познайомилися та створили невеличкі форми опитування з інформатики, фізики, української та англійської мов, про використання Office365. Використовуючи різні типи питань, додаючи зображення.
Потім я розказала учасникам про OneNote (цифровий блокнот, у якому можна централізовано зберігати всі нотатки та відомості). В ньому є потужні функції пошуку, швидкого перегляду потрібної інформації та можливості спільного використання й ефективнішої співпраці з учнями. Також показала учасниками, чим та як можна наповнювати блокноти при впровадженні змішаного або перевернутого навчання. Моя презентація з мастер-класу для вчителів інформатики міста з прикладами (натисніть на малюнки на слайдах або посилання).
Надала посилання на роботи, що були представлені на Фестивалі шкіл -учасників Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті».
Розповіла про літні школи, в яких більш детально вивчаються сервіси та застосунки Office365. Показала звіт групи на Літній школі 1. 

Закінчився тренінг вихідним тестуванням, стікером з враженнями на спільній дошці та розмовами-обговореннями...
Запрошую всіх в групу на ФБ Cloud services in education. Де розміщені світлини з семінару та багато корисної інформації.
Про тренінг пишуть:

1 комментарий:

  1. Дякую,нам дуже сподобалося! Мріємо навчатися з Вами і далі! Сподіваємося на подальшу співпрацю і допомогу!

    ОтветитьУдалить